DiP FaberlicTeam
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

despre facturi/plati

4 participan?i

In jos

despre facturi/plati Empty Re: despre facturi/plati

Mesaj Scris de liana Vin Mar 14, 2008 6:17 pm

diana, spune-mi te rog....termenul de plata de 14 zile incepe din momentul in care primesc eu produsele sau din momentul in care le preiau cei de la curiero?
liana
liana
Membru activ
Membru activ

Numarul mesajelor : 27
Data de inscriere : 11/03/2008

Sus In jos

despre facturi/plati Empty Re: despre facturi/plati

Mesaj Scris de Diana Petrov Vin Mar 14, 2008 7:42 pm

Termenul de plata este de 14 zile de la DATA EMITERII FACTURII.
Diana Petrov
Diana Petrov
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 94
Varsta : 46
Data de inscriere : 02/02/2008

Sus In jos

despre facturi/plati Empty Re: despre facturi/plati

Mesaj Scris de liana Sam Mar 15, 2008 1:14 pm

mersi mult...va sa zica Rolling Eyes 14 zile -3 pana ajung la mine -2 sau 3 ca eu platesc online de la banca transilvania....deci am ajuns la o saptamana...in fine Very Happy .fetelor, voi luati banii pe loc cand dati produsele sau asteptati o sapt. sau doua?
liana
liana
Membru activ
Membru activ

Numarul mesajelor : 27
Data de inscriere : 11/03/2008

Sus In jos

despre facturi/plati Empty Re: despre facturi/plati

Mesaj Scris de Criss Sam Mar 15, 2008 6:42 pm

depinde de persoane,daca e vorba de o prietena buna sau ceva...atunci poate sa-mi dea banii si peste cateva zile,altfel pe loc Twisted Evil
Criss
Criss
Membru activ
Membru activ

Numarul mesajelor : 27
Varsta : 34
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 25/02/2008

Sus In jos

despre facturi/plati Empty Re: despre facturi/plati

Mesaj Scris de liana Sam Mar 15, 2008 6:46 pm

nu mi-a dat o prietena aproximativ 100 ron cam de 3 saptamani si acum face o noua comanda...nici nu stiu ce sa-i zic..stiu c-a avut ceva probleme dar chiar asa?
liana
liana
Membru activ
Membru activ

Numarul mesajelor : 27
Data de inscriere : 11/03/2008

Sus In jos

despre facturi/plati Empty Re: despre facturi/plati

Mesaj Scris de Criss Sam Mar 15, 2008 7:05 pm

pai daca nu ti-a platit prima comanda nici sa nu te gandesti sa o accepti pe a 2-a,decat daca-ti place sa faci cadouri Rolling Eyes
Criss
Criss
Membru activ
Membru activ

Numarul mesajelor : 27
Varsta : 34
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 25/02/2008

Sus In jos

despre facturi/plati Empty Re: despre facturi/plati

Mesaj Scris de liana Sam Mar 15, 2008 7:07 pm

da iubita, dar e o prietena buna, parca mi-e rusine...stiu c-o sa mi dea...eu am fost de vina ca trebuia sa stabilesc o regula de la inceput...
liana
liana
Membru activ
Membru activ

Numarul mesajelor : 27
Data de inscriere : 11/03/2008

Sus In jos

despre facturi/plati Empty Re: despre facturi/plati

Mesaj Scris de Criss Sam Mar 15, 2008 7:14 pm

prietena sau nu, nu poti sa-i platesti tu totul,ii explici frumos ca nu poti face alta comanda daca nu ti-o plateste, ii spui ca sunt reguli si bla bla bla, mai finut dar trebuie sa-i fie clar ca nu paote profita de pe urma ta
Criss
Criss
Membru activ
Membru activ

Numarul mesajelor : 27
Varsta : 34
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 25/02/2008

Sus In jos

despre facturi/plati Empty Re: despre facturi/plati

Mesaj Scris de tina geana Sam Mar 15, 2008 10:52 pm

va impartasesc din experienta-mi. am inscris-o pe sora mea, si, crezand ca am evoluat, m-am folosit de comanda on-line.astfel, am pus in penultima zi din februarie(joia) comanda mea si am inscris cu comanda aferenta, o alta persoana, cum ziceam.lunea am sunat la bucuresti si mi s-a spus ca am comanda, dar inca nu s-a procesat. la fel cu comanda sora-mi. dupa multi nervi, am reusit sa-mi primesc coletul. al sora-mi a ajuns la deva, ca tipa care-a ambalat(probabil) a scris pe adresa de expeditie turnu severin, jud. hunedoara.am pastrat datele de pe colete, le tin ca "suvenir faberlic". sa nu va spun ca am onorat comenzile si am pus bani din buzunar, caci asa cum le promisesem clientilor(si cum ar fi trebuit sa fie regula faberlic), banii i-as fi strans in 5 zile dupa ce primeau produsele. daca am sunat la firma sa intreb in cazul acesta, cand ei au gresit, ma pot recompensa in vreun fel, toata lumea a ridicat din umeri.
vreau sa spun ca sora mea a efectuat comanda initiala(de inscriere) pentru luna martie in ultima zi din februarie, dar in colet nu a primit NIMIC promotional, asa cum anunta cu surle si tobe, pagina web.
as vrea sa incropesc o retea, din pacate, nu exista comunicare.si trebuie tinut cont de faptul ca fiecare trage pentru el, pana la urma.
am informat la bucuresti ca nu exista colaborare si informare, marketing ca la alte firme concurente. mi s-a spus sa scriu pe email la ei. atat.
va doresc comenzi reusite, cu expeditii sigura.
as mai fi vrut sa intreb de ce, daca fi-mea a cerut sa-i fie livrat coletul in timisoara, acesta ajunge tot la usa mea, adica in severin. o citi cineva oare atent comenzile on-line?
tina geana
tina geana
Membru activ
Membru activ

Numarul mesajelor : 28
Varsta : 58
Localizare : Dr. Tr.-Severin
Data de inscriere : 11/02/2008

Sus In jos

despre facturi/plati Empty Re: despre facturi/plati

Mesaj Scris de Diana Petrov Lun Mar 17, 2008 1:13 pm

Tina, daca ai probleme cu cei de la Faberlic, in primul rand trebuie sa-mi scrii mie. La Faberlic, parerea mea este ca se cam saboteaza unii pe altii. Fiecare manager de acolo are o retea si nu ii intereseaza de reteaua altuia. Si eu sunt in reteaua unui manager care ne poate ajuta, mai mult decat o putem face noi, individual. Eu zic sa imi scrieti mie cand aveti o problema, de preferat pe mail, ca pe Forum nu intru in fiecare zi, recunosc. Prioritate au mailurile.
Diana Petrov
Diana Petrov
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 94
Varsta : 46
Data de inscriere : 02/02/2008

Sus In jos

despre facturi/plati Empty Re: despre facturi/plati

Mesaj Scris de tina geana Joi Mar 27, 2008 12:30 am

cum fac eu: atunci cand preiau comenzi, avertizez cumparatorul ca, in functie de sosirea coletului, maxim patru zile, eu le aduc produsele. apoi, peste doua zile ma intorc sa-mi dea banii.nu am spus ca faberlic imi cere banii in doua saptamani.recunosc, reusesc sa strang banii in timp util si sa fac alte comenzi.
nu fac compromisuri si abateri de la aceasta regula nici macar cu familia mea.
cum iti inveti clientii, asa-i ai.
de fapt, trebuie sa-i faci sa constientizeze faptul ca asta e pentru tine job, nu gluma.
curiozitatea unor cliente fidele, care ma exaspera, era"tie ce-ti iese?".
sa nu le dau apa la moara prea mult, nici informatii concrete despre "ce-mi iese", le-am spus ca faberlic ofera treninguri trimestriale gratuite in statiuni din tara.
le-am linistit.
asa ca, Liana, mai gandeste-te in legatura cu amicele.pana la urma, de ce sa pui bani de la tine?nu-i cinstit, zau asa.
tina geana
tina geana
Membru activ
Membru activ

Numarul mesajelor : 28
Varsta : 58
Localizare : Dr. Tr.-Severin
Data de inscriere : 11/02/2008

Sus In jos

despre facturi/plati Empty Re: despre facturi/plati

Mesaj Scris de liana Vin Mar 28, 2008 12:37 am

pana la urma am recuperat banii Very Happy
liana
liana
Membru activ
Membru activ

Numarul mesajelor : 27
Data de inscriere : 11/03/2008

Sus In jos

despre facturi/plati Empty Re: despre facturi/plati

Mesaj Scris de liana Mier Apr 23, 2008 8:15 pm

deci ...factura mea are data emiterii 17.04 si eu am primit-o in seara asta 23.04 Rolling Eyes o saptamana s-a dus din start... cele 14 zile termen de plata unde sunt? pur si simplu nu e corect...
va pup pe toate si va doresc un Paste Fericit!!
liana
liana
Membru activ
Membru activ

Numarul mesajelor : 27
Data de inscriere : 11/03/2008

Sus In jos

despre facturi/plati Empty Re: despre facturi/plati

Mesaj Scris de Diana Petrov Mier Apr 23, 2008 10:19 pm

In cazurile in care coletul se primeste cu intarziere, poti solicita la Faberlic sa iti prelungeasca termenul de plata. Dai mail in care explici cand s-a emis factura si cand ai primit-o, ii rogi sa iti prelungeasca termenul de plata cu nr de zile aferent intarzierii si ceri raspuns neaparat. Eventual, cand dai mailul, trece-ma si pe mine in Cc.
Te pup.
Sarbatori Fericite tuturor!
Diana Petrov
Diana Petrov
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 94
Varsta : 46
Data de inscriere : 02/02/2008

Sus In jos

despre facturi/plati Empty Re: despre facturi/plati

Mesaj Scris de liana Mier Apr 23, 2008 10:47 pm

asa am sa fac ...maine dimineata la prima ora...
multumesc diana...o imbratisare virtuala!!!
liana
liana
Membru activ
Membru activ

Numarul mesajelor : 27
Data de inscriere : 11/03/2008

Sus In jos

despre facturi/plati Empty Re: despre facturi/plati

Mesaj Scris de Diana Petrov Mier Apr 23, 2008 11:15 pm

Big Kiss
Diana Petrov
Diana Petrov
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 94
Varsta : 46
Data de inscriere : 02/02/2008

Sus In jos

despre facturi/plati Empty Re: despre facturi/plati

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum