DiP FaberlicTeam
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Haute Tradition

5 participan?i

In jos

Haute Tradition Empty Haute Tradition

Mesaj Scris de Admin Lun Feb 04, 2008 11:45 pm

Traditiile Secolului de aur al parfumeriei

Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 47
Varsta : 41
Data de inscriere : 31/01/2008

https://faberlicteam.forumgratuit.ro

Sus In jos

Haute Tradition Empty Re: Haute Tradition

Mesaj Scris de Criss Vin Feb 29, 2008 10:21 pm

cine stie ceva despre Apa de colonie Haute Tradition Figuier/smochin/ ?
Criss
Criss
Membru activ
Membru activ

Numarul mesajelor : 27
Varsta : 34
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 25/02/2008

Sus In jos

Haute Tradition Empty Re: Haute Tradition

Mesaj Scris de tina geana Dum Mar 02, 2008 12:37 pm

stiti cumva daca au fost sau trebuie sa vina si la noi parfumurile Aquamarin si Bonne Voyage? de asemenea, m-ar interesa o statistica a celor mai bine vandute produse.sa putem vinde e important sa stim si asta. faptul ca un produs s-a vandut in `nspe mii de bucati creeaza cumparatorului curiozitate, pe langa alti fctori. cine ne poate indruma concret? exista o strategie a vanzarii la faberlic? sau, trage fiecare dupa ureche si dupa puteri?
tina geana
tina geana
Membru activ
Membru activ

Numarul mesajelor : 28
Varsta : 58
Localizare : Dr. Tr.-Severin
Data de inscriere : 11/02/2008

Sus In jos

Haute Tradition Empty Re: Haute Tradition

Mesaj Scris de Diana Petrov Dum Mar 02, 2008 2:23 pm

Nu stiu despre aceste parfumuri; banuiesc ca le-ai vazut intr-un catalog din alta tara.
Cat despre statistici, nu avem acces. Normal ar fi sa puna la dispozitia consultantilor astfe de informatii care ajuta procesul de vanzare. Eu cred ca Faberlic nu are o strategie de marketing bine pusa la punct. Au inceput cu publicitatea tv, dar alte metode, care sa ne includa si pe noi, nu exista. Eu ma gandesc totusi ca sunt cam la inceput si ca vor evolua.
Diana Petrov
Diana Petrov
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 94
Varsta : 46
Data de inscriere : 02/02/2008

Sus In jos

Haute Tradition Empty Re: Haute Tradition

Mesaj Scris de miliade Dum Mar 02, 2008 8:50 pm

Nici firmele ,,Oriflame" sau ,,Avon" nu pun la dispozitia consultantilor statistici despre cele mai bine vandute produse si totusi vand foarte bine.Cred ca e nevoie doar de timp ca produsele ,,Faberlic" sa se faca remarcate,sa-si demonstreze calitatea,pentru ca noi,romanii santem mai susceptibili,un fel de ,,Toma-necredinciosu' " si degeaba le spunem noi,consultantii ca ,,x" sau ,,y" e cel mai bine vandut produs,pana nu-l incearca ,nu se conving.
miliade
miliade
Consultant activ
Consultant activ

Numarul mesajelor : 50
Varsta : 60
Localizare : Medgidia
Data de inscriere : 12/02/2008

Sus In jos

Haute Tradition Empty Re: Haute Tradition

Mesaj Scris de tina geana Mar Mar 04, 2008 9:42 pm

nu de necredinta e vorba. problema e ca noi, cu cat avem acces la mai multa informatie, cu atat putem sa vindem mai bine si mai repede. Bunaoara, stiu care sunt cele mai bine vandute produse faberlic in franta; am cautat prin site-urile lor.
sa nu mai vorbim de rusi, care au statistici clare "la vedere", din 2005 incoace.referitor la pret, in vest(fr, ge) sunt preturi mari-mari, comparativ cu ro.preturi foarte bune au ungurii(mai mici ca noi). sensibil egale, pe alocuri putin mai mari, sunt la rusi si tot ce tine de est.
daca cei de sus vor sa mearga treaba trebuie sa adopte o strategie de informare a consultantilor. daca nu fac ceva cu strategia de marcheting sunt slabe sperante de mai bine. nu trebuie facuta comparatie, trebuie vazut cum au reusit altii si cum facem noi sa reusim mai bine ca ei.
tina geana
tina geana
Membru activ
Membru activ

Numarul mesajelor : 28
Varsta : 58
Localizare : Dr. Tr.-Severin
Data de inscriere : 11/02/2008

Sus In jos

Haute Tradition Empty Re: Haute Tradition

Mesaj Scris de Admin Mier Mar 05, 2008 11:05 am

avon merge bine pt ca au mult mai multe produse de machiaj, ceea ce ne-ar trebui si noua, pt ca asta se vinde cel mai bine

si cu asta am incheiat subiectul pt ca suntem totusi in topicul de parfumuri, daca doriti il mutam in alta parte pe la Cercul consultantilor pe undeva Wink

Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 47
Varsta : 41
Data de inscriere : 31/01/2008

https://faberlicteam.forumgratuit.ro

Sus In jos

Haute Tradition Empty Re: Haute Tradition

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum